Erdoğan M. Akdağ Vakfı

Yibitaş'ın Kurucusu ve Başkanı olarak 1987 yılında eğitim ve sosyal yatırımlara başladım.

1987-1994 yılına kadar yapılan yatırımların artırılması ve varolanların idamesi için kurumsallaşmak gerektiğini, ölümümden sonra da bunların varlığının devam etmesi gerektiğini düşünerek bir aile vakfını Dr. Erdoğan Mustafa Akdağ adı altında kurmayı düşündüm, yapılan çalışmalar sonunda (1994 sonunda kurulan) Dr. Erdoğan Mustafa Akdağ Vakfı 1995 yılının ilk ayında tescil ve ilan edildi.

Böylece, eğitim ve kültür alanında Dr. Erdoğan Mustafa Akdağ Vakfı çeşitli faaliyetlerle katkı sağlamış ve Türkiye'nin, eğitim, kültür ve sosyal hayatına büyük hizmetler vermiştir.

Vakfın amacı dünya ve Avrupa ile globalleşmesi gereken Türkiyemiz'e eğitim, kültür ve sosyal alanda katkılar yaparak, ülkemizin çağdaş seviyeye ulaşmasını sağlamak, bu yolda hizmet ve katkılarda bulunmaktır.

Aynı ilkeler doğrultusunda, iktisadi ve sosyal yönden geri kalmış olan Yozgat'ın özellikle eğitim ve öğretim yönünden kalkınmasına katkıda bulunmak ve sosyal seviyesini geliştirmek.

Benimsenen ilkelerin gerçekleşmesi için AKDAĞ ailesi olarak maddi ve manevi katkılarda bulunarak;

• Eğitim ve öğretim düzeyinin gelişmesini sağlamak,

• Kültürel alanda faaliyette bulunmak, Yozgat'ın geleneksel kültürünü geliştirmek, yaymak ve bu suretle de turizmi teşvik etmek,

• Sağlık alanında; sağlığa hizmet edecek tesisler kurmak ve geliştirmek.

Vakıf banka hesap numaraları,

Yozgat Vakıfbank Hesap No 2004213

Ankara Vakıfbank Çankaya Şubesi no 2021307